Εκδηλώσεις

Η εκδήλωση της βιβλιοπαρουσίασης της Φάρμας των Ζώων της Γ΄Γυμνασίου

Στις 15/5/2024 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση της βιβλιοπαρουσίασης της Φάρμας των Ζώων της Γ΄Γυμνασίου.

Μας τίμησε πλήθος κόσμου, γονείς, συνάδελφοι καθηγητές της Β΄βάθμιας εκπαίδευσης Θεσπρωτίας, συγγενείς και φίλοι των μαθητριών/τών μας και ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας κος Βασίλειος Μιτσιώνης.

Υπεύθυνη καθηγήτρια της εκδήλωσης, η φιλόλογος του σχολείου μας, κα Άννα Ρεντζεπέρη.

Την εκδήλωση προλόγισε ο Διευθυντής μας κος Αθανάσιος Μητσινάκης και την αποφώνηση έκανε ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίο τόνισαν την αξία τέτοιων εκδηλώσεων στα σχολεία, την σημασία του βιωματικού μαθήματος και φυσικά επιβράβευσαν με τα καλύτερα λόγια τα παιδιά και την καθηγήτριά τους.